Янв 10
FacebookTwitterGoogle+Blogger PostОтправить

Поділюсь думками, що готував до круглого столу, який не відбувся.
Гідність та Біблія
1 Підстави гідності
1.1 Бог замислив людину як творіння за Своїм образом та подобою
«І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі». (Бут.1:26)
1.2 Викуплення Христове як створення нового людства, яке розуміє власну гідність
«Ви дорого куплені, тож не ставайте рабами людей!» (1Кор.7:23)
1.3 Коли читаємо про життя персонажів Старого Завіту, ми не завжди бачимо прояви гідності.
1.4 На мою думку у Святому Письмі ми можемо споглядати динаміку розвитку розуміння та проявів гідності. Ключовим періодом у становленні гідності божого народу став Вавилонській полон.
Таке враження, що Бог проводить Свій народ через страшенну катастрофу, щоб викувати з них народ, який цілком усвідомлює власну гідність, від якої, як і від віри в Єдиного Бога, він не відмовиться в жодному разі.
1.5 Тексти, що створювались після полону дають багато прикладів гідності божого народу, яка відкривається як форма вірності Богу.
1.5.1 Даніїл та його друзі — проявляють безкомпромісну віру навіть під загрозою смерті. Ми не будемо опаганюватись, ми гідно збережемо себе у вірності Справжньому Богу!
1.5.2 Книга Естер, розповідає історію свята Пурім. Ця книги жодного разу не згадує ім’я Бога, навіть слово «Бог» відсутнє в єврейському тексті цієї книги.
Але що там є?
Там є та сама гідність.
Чого це раптом Аман захотів влаштувати геноцид євреям у Перській імперії? (Див. Ест. 3:1-6) Мордехей не вклонився Аману, бо був юдеєм, тобто людиною, яка падає на коліна лише перед Істинним Богом.
1.5.3 Книга Естер торкається цікавого аспекту гідності.
Я вже сказав, що вона не згадує Бога, але говорить про гідність божого народу.
Тому варто запитати, чи не є прояв гідності анонімним проявом Бога?
Тобто прояв гідності — це свідоцтво про Божу роботу в людині чи суспільстві, які мають гідність.
1.5.4 Мати власну гідність, та поважають гідність іншого — це шлях наближення до Бога.
Втрачати власну гідність, то не визнавати гідність іншого — це шлях ворожнечі з Богом.
(З словника: Гі́дність — це поняття моральної свідомості, яке виражає уявлення про цінність всякої людини, як моральної особистості, а також категорія етики, що означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості. Поняття гідності вживається у законодавствах численних країн та у міжнародному праві).

written by gv


Leave a Reply

 

i3Theme sponsored by Top 10 Web Hosting and Hosting in Colombia